بهشت در زندگی دنیا-جلسه سه

 بالاترین درجه لذات در این دنیا چیست ؟

بالاترین درجه لذات در این دنیا چیست ؟. برای درک این مطلب کافی است آدمی در تنهایی خود ببیند که کدام نعمت را بر دیگری ارجحیت می دهد. در روایتی آمده است که فردی از حضرت پرسید چرا مخالفان شما از وضع مالی خوبی برخوردار هستند در حالی که شیعیان و اصحاب شما چنین نیستند؟ حضرت در پاسخ فرمودند که می خواهی ولایت و حب خود را از تو برداریم و در عوض مال و مکنت ایشان (مخالفان اهل بیت(علیهم السلام) ) را در اختیار قرار دهیم؟ آن شخص به اصل مطلب(حب و ولایت اهل بیت(علیهم السلام) ) پی برد و پیشنهاد حضرت را نپذیرفت.

به عنوان مثال با مقایسه لذت محبت میان والدین و فرزند با سایر لذت ها به روشنی در می یابیم که این لذت بر همه و یا بیشتر لذت های دنیوی ترجح دارد. ریشه این محبت هم در احساس امنیتی است که طرفین (والدین و فرزند) در آن احساس می کنند. به عبارت دیگر می توان اینچنین گفت که بالاترین نعمت در دنیا احساس امنیت است که نهایت این نعمت را نیز می توان در بهشت یافت که سراسر امنیت و آرامش است. این امنیت جز در محبت و علاقه به اهل بیت (علیهم السلام) یافت شدنی نیست. 
فردی که در این دنیا دل و زندگی اش همراه با ائمه(علیهم السلام) باشد قاعدتاً و منطقاً در آخرت نیز همراه آنها در بهشت خواهد بود. به عبارت دیگر بهشت واقعی آن است که آدمی همیشه همراه و همنشین با پیامبر(صلی الله علیه و آله) و ائمه(علیه السلام) باشد.
در واقع بزرگترین و اصلی ترین نعمتی که خداوند به آدمی عنایت کرده است حبّ و محبت به اهل بیت(علیهم السلام) است.
دوشنبه, 05 مرداد 1394 ساعت 17:52